بندر چابهار همچون جاده ابریشم در توسعه کشور نقش دارد

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

بندر چابهار همچون جاده ابریشم در توسعه کشور نقش دارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی در بازدید صبح امروز رئیس مرکز همکاری ها، تحول و پیشرفت دفتر رئیس جمهور از اسکله طرح و توسعه بندر «شهید بهشتی» چابهار اظهار داشت: هرکدام از دستگاه‌ها و تجهیزات موجود در بندر شهید بهشتی از مدرن‌ترین نوع موجود است به گونه‌ای که ۸ دستگاه مکنده غلات هرکدام به تنهایی توان تخلیه ۶۰۰ تن بر ساعت غلات را دارند که می‌تواند پاسخگوی تخلیه کالاهای اساسی کشور در کوتاهترین زمان ممکن باشد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بندر چابهار در تخلیه و بارگیری کالا هیچ محدودیتی ندارد، افزود: در گذشته جاده ابریشم همیشه به عنوان یک مسیر استراتژیک و یک اتفاق بزرگ برای کشورمان مطرح بوده درحالی که امروز این بندر می‌تواند جایگزین شایسته‌ای برای این مسیر باشد.

وی بیان کرد: امروز بندر چابهار قابلیت رقابت با بنادر دنیا را دارد و ما هم دید رقابتی با بنادر دنیا داریم چرا که در کل منطقه هیچ محدودیتی در پذیرش کشتی‌های سایز بزرگ و انواع کالا نداریم.

آقایی با بیان اینکه طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار از بزرگترین پروژه‌های بندرسازی جمهوری اسلامی است، گفت: در حال حاضر باید تمامی دستگاه‌ها با همدلی و همکاری فعالیت‌ها را به گونه‌ای تنظیم کنند که این بندر اقیانوسی به بار بنشیند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان درخصوص حمایت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بندر چابهار تصریح کرد: تخفیفات ما به حدی است که درآمدهای ما ناچیز شده چراکه ما به دنبال ایجاد اشتغال و رونق در سایر مشاغل منطقه نیز هستیم.

آقایی افزود: بندر چابهار می‌تواند نرخ تولید اشتغال منطقه را افزایش دهد و این مهم جز با حمایت دولت اتفاق نمی‌افتد.

Let’s block ads! (Why?)

.