برگزاری نشست خبری مدیر کل حمل و نقل و پایانه های خوزستان

“;
//open new window
var printWP = window.open(“”,”printWebPart”);
printWP.document.open();
//insert content
printWP.document.write(html);
printWP.document.close();
//open imitation dialog
printWP.print();
}
}

اخبار – برگزاری نشست خبری مدیر کل حمل و نقل و پایانه…

بخش دسترسی سریعبرگزاری نشست خبری مدیر کل حمل و نقل و پایانه های خوزستان روابط‌عمومي اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان خوزستان۱۳۹۵/۰۵/۲۷ نشست خبری مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خوزستان به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد.
 مصدقی مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان خوزستان ضمن تقدير از زحمات خبرنگاران در حوزه حمل و نقل جاده اي به ارائه گزارش عملکرد حمل و نقل و پایانه های خوزستان در سال گذشته و چهار ماهه نخست سال جاری پرداخت و اظهار داشت:
در راستاي افزايش ايمني جاده های استان در جهت تجهيز محورها به سیستم های هوشمند اقداماتي صورت گرفته است  و در همین رابطه سال گذشته اولین همایش سراسری آی تی اس با موضوع سیستم های حمل و نقل هوشمند برگزار شد.
وی  یکی از مهم ترین دغدغه های حوزه حمل و نقل را ایمنی جاده ها عنوان کرد و افزود: با توجه به اين كه ۷۰ درصد سهم تصادفات و تلفات جاده ای مربوط به سبقت و سرعت غيرمجاز است، ۱۲ سامانه در ۲ سال گذشته در حوزه سرعت و مدیریت سبقت در جاده هاي استان نصب و راه اندازی شد و امسال هم در نظر است ۳۵ سامانه هوشمند دیگر با اعتبار ۷ میلیارد تومان در حد فاصل پل زال ورودی استان خوزستان از سمت استان فارس و از سمت اهواز به سمت دهدز در سطح جاده های استان نصب و راه اندازی شود.

مصدقي از  دیگر كاركردهاي سیستم های هوشمند ایمنی در سطح جاده ها به كنترل استفاده سرنشینان خودروها از کمربند ایمنی اشاره کرد و گفت: سامانه سیستم های هوشمند ایمنی به طریقی برنامه ریزی شده اند كه از ماشین های در حال عبور از زیر این سامانه که کمربند نبسته اند، عکس برداری کرده و ثبت و ضبط می شود.
وي افزود: سال جاری ۵۰۰ کیلومتر از شبکه راه های استان مجهز به سامانه مدیریت سرعت خواهد شد.
 وی با بيان اين كه تاکنون ۳۶ مجتمع خدماتي رفاهي  در استان راه اندازی شده است ،افزود:
برای احداث هر مجتمع اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان نیاز است و به طور كلي به منظور توسعه مجتمع‌های رفاهی و زیرساخت ها نیاز به سرمایه گذاری بخش خصوصی داریم.
مصدقی افزود: در چهار ماهه سال‌جاری ۳۰۰ هزار نفر از طریق ناوگان عمومی جابه‌جا شده اند که این آمار ۱۲ درصد کاهش سفر نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد و در بخش جابه‌جایی مسافر ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از طریق ناوگان عمومی جابه‌جا شده است که نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد کاهش يافته است.

مصدقی با بیان این که ۲۰ درصد ترافیک کشور در خوزستان است، گفت: درسال گذشته حدود یکصد میلیون تردد در شبکه راه های استان به ثبت رسید که کنترل این شبکه را برای متولیان راه های استان دشوار کرد.

وی همچنین به پایانه های مرزی استان اشاره کرد و اظهار داشت: پایانه های مرزی چذابه و شلمچه جایگاه خاصی را از نظر معنوی و صادرات به خوزستان بخشیده اند چرا که این پایانه های مرزی هرساله محل عبور زائران اربعین حسینی بوده و همین امر بر اهمیت این دو پایانه می افزاید.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خوزستان گفت: دربحث صادرات نیز باتوجه به بازارهدفی که در کشورعراق پیش بینی شده است، سعی می شود به ایجاد اشتغال و معیشت مردم استان کمک شود و سال گذشته حدود پنج میلیون تن صادرات از دو مرز چذابه و شلمچه داشتیم که سهم چذابه ۱٫۵ میلیون تن و سهم شلمچه۳٫۵ میلیون تن بوده است.
وی با بيان اين كه تاکنون حدود ۵۰۰ میلیارد ریال در دو پایانه مرزی چذابه و شلمچه از اعتبارات ملی هزینه شده است ،افزود: در زمان حاضر پایانه مرزی چذابه دو سالن مجزای تجارت و مسافربری دارد و پایانه شلمچه نیز دارای یکی از بزرگترین سالن های مسافربری در کل کشور است که در مساحت هفت هزار متر مربع احداث شده است.

http://nosazinavgan.ir/wp-content/plugins/RSSPoster_PRO/cache/08507_38242173fdd245cabddb28934f8a2acb_JPG.jpg

ارسال به دوستانارسال به دوستان

پرینت خبر

Scroll

کلیه حقوق سایت متعلق به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است.
طراحی و پیاده سازی “سامیکس”

.