برقی شدن تاکسی و افتتاح نخستین جایگاه شارژ خودروهای برقی

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

برقی شدن تاکسی و افتتاح نخستین جایگاه شارژ خودروهای برقیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، عباس علی آبادی در مراسم افتتاح جایگاه شارژ خودرو برقی که با حضور شهردار تهران انجام شد با اشاره به اینکه این جایگاه شارژ خودرو برقی دارای دو خط تامین توان برای خودرو و موتور سیکلت است افزود: در خط یک شارژ سریع و شارژ کند نصب شده و در خط دو نیز شارژ موتوسیکلت نیز قرار دارد.
وی با بیان اینکه شارژ سریع خودرو برقی با توان ۴۳ کیلووات قابل استفاده برای تمام خودروهای برقی استاندارد دنیا است گفت: یک خروجی شارژ سریع با توان ۵۰ کیلووات تحت پروتکل chademo قابل استفاده برای خودروهای شرق آسیا شامل خودروهای میتسوبیشی، کیا و نیسان نیز نصب شده است.
مدیر عامل گروه مپنا با اشاره به اینکه شارژهای نصب شده براساس استانداردهای بین المللی بومی سازی و ساخت داخل شده است ادامه داد: این ایستگاه دارای شارژ کند، خودرو برق با توان ۷/۴ کیلووات است و می تواند همه خودروهای برقی استاندارد را تامین توان کند.
وی حمل و نقل را بخش جدا نشدنی از زندگی بشر دانست و گفت: حدود ۲۰ درصد کل تقاضای جهانی مربوط به انرژی و ۳۰ درصد از میزان انتشار آلاینده کربن دیاکسید مربوط به همین مصرف انرژی است به همین دلیل برای ایجاد یک زیست بوم پایدار در حمل ونقل باید نگاه ویژه ای بین المللی به آن داشت.
علی آبادی با اشاره به نقش خودروها در بحث مصرف انرژی و ایجاد آلایندگی افزود: هم اکنون فناوری های بسیار متنوعی برای بهبود عملکرد خودروها از نظر مصرف انرژی، اقتصاد و محیط زیست ارائه شده است که مهمترین فناوری ارائه شده در این زمینه تولید انواع خودروهای الکتریکی است.
وی با اشاره به اینکه خودروهای الکتریکی و هیبریدی با توجه به نحوه تامین برق و سوخت اولیه حدود دو سه برابر در مصرف انرژی در اروپا صرفه جویی می کنند ادامه داد: به بیان دیگر درخودرو احتراق داخلی لازم است دو تا سه برابر سوخت فسیلی بیشتری از چاه استخراج شود تا بتوانیم انرژی میکانیکی برابر در چرخ خودرو ایجاد کنیم.
مدیرعامل گروه مپنا افزود: در خودروهای الکتریکی به دلیل جایگزینی با خودروهای موتور احتراق داخلی با موتورهای الکتریکی می توان از مزایایی چون کاهش وزن موتور و حجم افزایش شتاب بهبود راندمان تبدیل انرژی کاهش مصرف انرژی کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری و کاهش آلودگی صوتی نام برد.
علی آبادی گفت: برای توسعه استفاده از خودروهای برقی باید زیرساخت های آن آماده باشد که ما با نصب این جایگاه زیر ساخت مورد نیاز را فراهم کردیم.

مدیرعامل شرکت تاکسیرانی تهران گفت: برای توسعه استفاده از خودروهای برقی در تهران برخی از تاکسی های این شهر به صورت آزمایشی برقی خواهد شد.
میثم مظفری در گفتگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در حاشیه افتتاح جایگاه شارژ خودروهای برقی با اشاره به اینکه هم اکنون ۸۰ هزار دستگاه تاکسی در ناوگان تاکسیرانی تهران فعالیت می کنند افزود: ناوگان تاکسیرانی تهران با توجه به پیمایش زیادی که انجام می دهد یکی از بهترین و مستعدترین حوزه ها برای توسعه بهره گیری از خودروهای برقی در کشور است.
وی با بیان اینکه هم اکنون مذاکرات اولیه برای توسعه خودروهای پاک در مدل های مختلف انجام شده است گفت: درحال حاضر ۸۰۰ دستگاه از ناوگان تاکسیرانی تهران از نوع خودروهای هیبریدی و پاک هستند.
مدیر عامل شرکت تاکسیرانی تهران ادامه داد: در برنامه ریزی های انجام شده خودروهای پاک به دو صورت وارد ناوگان تاکسیرانی خواهند شد یکی از این مدل ها واردات خودروهای برقی و مدل دوم مشارکت در گروه مپنا برقی سازی خودروهای فعلی است.
مظفری با اشاره به بهره گیری از تکنولوژی ویژه ای برای برقی سازی خودروهای فعلی گفت: تست های اولیه در حال انجام است که در صورت دریافت استاندارد لازم برقی سازی خودروها در همه ناوگان تاکسیرانی انجام خواهد شد .
وی افزود: در صورت تحقق این طرح خودروها می توانند به طور هم زمان از بنزین و برق استفاده کنند.

Let’s block ads! (Why?)

.