ایجاد حزب یکی از مقدمات امر به معروف و نهی از منکر در کشور است

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

رییس هیئت موسس حزب جمهوریت با بیان اینکه ایجاد حزب یکی از مقدمات امر به معروف و نهی از منکر است گفت: برای اداره کشور، راهی بهتر از نظام حزبی وجود ندارد.

ایجاد حزب یکی از مقدمات امر به معروف و نهی از منکر در کشور است

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام رسول منتجب نیا رییس هیئت موسس حزب جمهوریت در نخستین کنگره این حزب اظهار داشت: مسئله تحزب امروز به عنوان پیشرفته ترین و مترقی ترین نظام در جهان معاصر مطرح است.

وی تاکید کرد: همه به این نتیجه رسیدند اگر بخواهند کشور را به بهترین نحو اداره و از دیکتاتوری و استبداد پیشگیری کنند راهی بهتر از نظام حزبی وجود ندارد. نظام حزبی با نظام ولایی و احکام الهی نه تنها مغایرت ندارد که موید یکدیگر هستند.

منتجب نیا با تاکید بر اینکه اینکه عده‌ای فکر کنند حزب ارمغان غرب بوده تصور باطلی است، گفت: در قرآن کریم حداقل ۱۹ بار واژه حزب و احزاب مطرح شده و بر ممارست، هم اندیشی و همفکری تاکید فراوان شده است.

رییس هیئت موسس حزب جمهوریت افزود: حزب ریشه در آیات قران کریم و روایات دارد و می تواند دارای برکات، نتایج و ثمرات فراوانی باشد.

به اعتقاد وی، تبدیل منیت ها و فردگرایی به ماهیت و جمع گرایی، تبدیل خرد فردی به خرد جمعی، جذب آموزش و رشد و شکوفایی نیروهای مستعد و جوان، تولید فکر و اندیشه و طرح و برنامه برای مدیریت بهینه کشور، پیشگیری از تفرقه و پراکندگی نیروها و انسجام آنها از جمله برکات و آثار حزب است.

منتجب‌نیا تاکید کرد: برخی ها فکر می کنند حزب موجب تفرقه و جدایی است در حالی که احزاب می توانند جمعیت های منسجم و متحد تشکیل دهند و نبود آن پوپولیسم ایجاد می‌کند. 

رییس هیئت موسس حزب جمهوریت خاطرنشان کرد: حزب به معنای ضرورت و عنصر لازم و ضروری جامعه بشری است و مقدمات امر به معروف و نهی از منکر ایجاد حزب هست.

وی با بیان اینکه حزب جمهوریت می خواهد فراگیر باشد، گفت: امروز هم برای انتخابات شورای مرکزی کسانی که ثبت نام کردند از قومیت‌ها و جنسیت‌های مختلف هستند و یکی از کارهایی که در نظر داریم جوان گرایی است و ما شعار جوان‌گرایی را جامعه عمل خواهیم پوشاند.

منتجب نیا تاکید کرد: در حزب مسئله کادر سازی و تولید فکر و اندیشه بسیار مهم است و من مصراً از شما فرهیختگان تقاضا دارم که دوستانتان را کمک کنید.

 

Let’s block ads! (Why?)

.