انفعال مسئولان ارشد ایلام دردناک‌تر از سوانح جاده‌ای است/ مسئولان جاده‌های ایلام را دریابند

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

انفعال مسئولان ارشد ایلام دردناک‌تر از سوانح جاده‌ای است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، مدت‌ها است که تصادفات جاده‌ای سرخط اخبار رسانه‌های ایلام شده است و صدای آژیر آمبولانس‌های امدادی هلال احمر در جاده‌های مواصلاتی استان خبرهای اندوه‌باری را انعکاس می‌دهند.

تصادف‌های پی در پی، واژگونی مکرر خودروها، سقوط در دره‌ها، شعله‌ور شدن اتومبیل‌ها بر اثر تصادفات سنگین و نتیجه‌ صدها وعده‌ عملی نشده‌ وزارت راه و شهرسازی و قول‌های مسئولان است که در قالب سخنانی همچون تکمیل نهایی زیرساخت‌های جاده‌ای، چهاربانده کردن مسیر ایلام- مهران، حذف پیچ‌های خطرآفرین کوهستانی، بهره‌برداری از جاده‌ ریلی و غیره بیان می‌شود.

ادعاهایی تکراری که محتوای سخنرانی‌ها و وعده‌های سرخرمن است که هرگز عملیاتی نشده‌اند تا جایی که آمار بالای جان‌باختگان و زخمی‌های جاده‌ای نگرانی مردم را افزایش داده است.

در این راستا انفعال مسئولان ارشد استان دردناک‌تر از سوانح جاده‌ای است به‌همین منظور مردم سوگمند و عزیز از دست داده از خود می‌پرسند به‌راستی چرا مدیرکل راه وشهرسازی استعفا نمیدهد؟

حالا که وزیر راه برای شنیدن آژیرهای جاده‌های ایلام گوش شنوایی ندارد، چرا نمایندگان ایلام کاری نمی‌کنند؟ آیا دیگر وقت آن فرا نرسیده که استیضاح و یا حداقل سوال از وزیر راه در مجلس را کلید بزنند؟

مسئولان جاده‌های ایلام را دریابند

سلام امینی در واکنش به خواسته مردم برای اقدامی در جهت کاهش تصادفات جاده‌ای در استان ایلام می‌گوید: مردم شریف استان ایلام به یقین بدانند که نمایندگان استان بارها خطر مسیرهای مواصلاتی ایلام به ‌ویژه مسیر ایلام – مهران را به مسئولان استانی و کشوری گوشزد کرده اما متاسفانه هنوز هم این مشکل برطرف نشده است.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امیدارم استاندار، وزیر راه و وزیر کشور همچون سایر استان‌های این کشور پهناور، ایلام را دریابند و یا به‌خاطر مرزداری مردم یا مسیر اربعین حسینی با توجه خاص در کمترین زمان مشکلات پیش رو را برطرف کندد و در چنین شرایطی از آمال دل این عزیزان عزادار بکاهند.

وعده‌های عمل نشده مسئولان استان

قاسم سلیمانی دشتکی در جلسه اضطراری بررسی تصادفات زنجیره‌ای محور ایلام – سرابله در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ که به جهت پاسخگوی به شهروندان معترض به افزایش آمار تصادفات فوتی در ایلام تشکیل شد، از سرعت در اجرای پروژه‌های عمرانی سخن و وعده اعمال ماده ۴۶ برای پیمانکارانی که در اجرای پروژه‌های راه‌سازی کُند کار کند خبر داد.

استاندار ایلام به رغم این نوید که تسریح کننده روند حذف نقاط حادثه‌خیز در جاده‌های ایلام بود به همان جلسه اکتفا و نه ماده ۴۶ اجرا و نه سرعتی در پروژه‌ها مشاهده شده است.

بعد از یک سال و اندی از دستور و جلسه استاندار  برای سرعت در ساخت زیرساخت‌های جاده‌ای، تنها در هفته‌های اخیر، سه نفر در محور ایوان، پنج نفر در جاده مهران، چندین نفر در محور کارخانه‌ سیمان، چندین نفر در شهرستان‌های جنوب استان در تصادفات جاده‌ای ایلام جان باخته‌اند و گوش ناشنوای، مسئولان ارشد ایلام آژیر جاده‌های ایلام را نمی‌شنود.

رعایت نکردن حق تقدم

 سرهنگ همتی‌زاده فرمانده پلیس راه استان رعایت نکردن حق تقدم از سوی کامیون را علت وقوع  این حادثه مرگبار اعلام  می‌کند اما از سهم سایر سازمان‌ها در حادث شدن تصادفات مرگبار زنجیره‌ای در هفته اخیر سخنی به میان نمی‌آورد.

در حالی که به اعتقاد کارشناسان راهنمایی و رانندگی در تصادفات جاده‌ای علاوه بر خطای انسانی، راه و وسیله نقلیه نیز تاثیرگذار بوده و از طرفی سهم پلیس نیز نباید نادیده گرفت. چرا که وقتی جغرافیای حادثه در استان مشخص و نقاط حادثه‌خیز احصا شده است، اکتفا به بیان خطای انسانی که جاده و وسیله نقلیه نیز نقش آفرین خوبی نبوده‌اند آنان نیز مقصر هستند.

در این میان مردم ایلام انتطار دارند که مسئولان استانی به خود آیند و صدای آمبولانس‌ها در جاده‌ های مرگ ایلام را بشنوند.

انتهای پیام/ح

Let’s block ads! (Why?)

.