انتقاد از وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی/اتوبوسی در ۸ سال گذشته به ناوگان افزوده نشده است

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

انتقاد از وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی/اتوبوسی در ۸ سال گذشته به ناوگان افزوده نشده استمحمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با خبرگزاری میزان، با بیان اینکه مدیریت شهری درباره وضعیت حمل و نقل عمومی در شهر تهران دغدغه‌های بسیاری دارد، گفت: دولت به تعهدات خود در حوزه مدیریت شهری در ۸ سال گذشته عمل نکرده و اکنون وضعیت ناوگان عمومی مناسب نیست.


وی با تاکید بر اینکه در ۸ سال گذشته دولت‌ها حتی یک اتوبوس نیز به ناوگان اتوبوسرانی اضافه نکرده اند، تصریح کرد: بی توجهی به تزریق اتوبوس به ناوگان ناتوبوسرانی و همچنین افزایش تعداد بهره برداران در این حوزه موجب شده ناوگان عمومی شهری دچار فرسایش شده و در نتیجه فشار بیشتری بر مردم تحمیل شود.


حق شناس با بیان اینکه از طرف دیگر مسئله تحریم‌ها باعث شده در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومی امکان خرید مترو، واگن‌های مورد نیاز و قطار برقی در این سال‌ها فراهم نباشد، گفت: تلاش زیادی شده که از طریق چین یا برخی کشور‌هایی که امکان مراوده با آن‌ها با وجود تحریم‌ها وجود دارد خرید قطار و واگن صورت بگیرد، اما این تلاش‌ها به نتیجه نرسیده است.

وی با تاکید بر اینکه مردم تهران به ویژه کسانی که مشتری دائم ناوگان حمل و نقل عمومی هستند در تنگنای بیشتری قرار دارند، افزود: علی القاعده بخشی از این مشکلات عمومی کشوری بوده و یک بخشی نیز به حوزه اختصاصی مدیریت شهری برمی گردد که منجر به چنین وضعیتی شده است.


این عضو شورای شهر تهران با اشاره به قرارداد‌های منعقده در حوزه استفاده حمل و نقل عمومی از ظرفیت بخش داخلی و صنایع واگن سازی در داخل کشور، تصریح کرد: در این حوزه برخی از سفارش‌ها تحویل شده، اما کار از سرعت لازم برخوردار نیست.


انتهای پیام/

 

Let’s block ads! (Why?)

.