امسال ناوگان ریلی ۱۰ سال جوانتر می‌شود

ترابر نیوز:
امسال ناوگان ریلی 10 سال جوانتر می‌شود / کاهش 30 ساله سن ناوگان ریلی در سه سال

به گزارش ایلنا، عباس آخوندی در مراسم افتتاح دو رام قطار مسافری درجه یک با بیان اینکه باید موجبات رفاه بیشتر مسافران را فراهم کنیم ، گفت: خوشبختانه این دو رام قطاری که امروز به افتتاح می‌رسد توسط شرکت‌های ایرانی تولید شده‌اند و صد در صد تولید داخل هستند.

وی افزود: ساخت این قطارها در داخل ایران نشان از توانایی صنعت حمل و نقل دارد و البته این قرارداد شامل این دو رام قطار نمی‌شود و بیش از ۳۵ رام قطار توسط شرکت‌های ایرانی تولید و به ناوگان اضافه می‌شود.

آخوندی با بیان اینکه تاکنون ۱۷ رام قطار توسط شرکت واگن‌پارس ساخته شده است، گفت: تا سه ماه آینده چند رام قطار دیگر را هم وارد ناوگان ریلی کشورمان می‌کنیم.

آخوهندی با بیان اینکه به تعمهمداتمان در حوزه حمل و نقل ریلی پایبند هستیم، گفت: سال گذشته توانستیم ناوگان بالای ۵۵ سال را از رده خارج کنیم که در بین آنها قطارهایی با سن ۶۴ سال هم در سیر بودند که از رده خارج شدند.

ووزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در آذرماه امسال هم قطارهای بالای ۴۵ سال از رده خارج می‌شوند، گفت: با این اقدام ناوگان ریلی کشورمان امسال ۱۰ سال جوانتر می‌شوند.

وی افزود: بنا داریم در سال آینده هم قطارهای بالای ۳۵ سال را از رده خارج کنیم.

وی با بیان اینکه با سازندگان داخلی و خارجی برای استفاده از فناوری‌های جدید در حوزه حمل و نقل حومه‌ای وارد مذاکره شده‌ایم ، گفت: قرار است ترن‌ست‌ها و واگن‌های اتوبوسی جدید را به ناوگان حومه‌ای وارد کنیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۴٫۵ میلیون مسافر از قطارهای حومه‌ای جابجا شدند، گفت: پیش بینی می‌کنیم سال آینده این جابجایی‌ها به ۷ میلیون مسافر برسد.

.