افزایش تسهیلات ساخت مسکن

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

افزایش تسهیلات ساخت مسکنمحمد حسن علمداری در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: پیشنهاد‌هایی را مبنی بر افزایش تسهیلات خرید به بانک مرکزی دادیم، اما موافقت نشد.
وی ادامه داد: برای رونق در بخش ساخت و ساز، مشوق‌هایی برای انبوه سازان دارای صلاحیت در نظر گرفته شده است. بر این اساس در سال گذشته در شهر تهران، سنتی سازان ۷۰ میلیون تومان، صنعتی سازان ۹۰ میلیون تومان وساخت براساس ­فنآوری‌های نوین نیز ۱۱۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کردند.
علمداری تصریح کرد: امسال با توجه به سیاست بانک مسکن برای تشویق سازندگان به ساخت واحد‌های مسکونی با فناوری‌های نوین رقم تسهیلات را افزایش دادیم که صنعتی سازان ۱۴۰ میلیون ­تومان و فنآوری‌های نوین نیز ۱۷۰ میلیون تومان تسهیلات با سود ۱۸ درصد را دریافت می‌کنند.
وی با بیان اینکه حساب انبوه سازان برای دریافت تسهیلات مسدود نمی‌شود گفت: شرط دریافت تسهیلات این است که انبوه سازان باید مراودات مالی در بانک مسکن داشته باشند تا بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.
مدیر اعتبارات بانک مسکن درباره فروش اقساطی مسکن گفت: سقف انتقال تسهیلات فروش اقساطی به خریداران در پایان سال گذشته افزایش یافت که از ابتدای امسال این افزایش اعمال می‌شود.
وی درباره فروش اقساطی تصریح کرد: در گذشته انبوه سازان تسهیلات ساخت دریافت می‌کردند که در فروش اقساطی می‌توانستند باقی مانده تسهیلات را به خریداران منتقل کنند که این سقف ۴۰-۵۰-۶۰ میلیون تومان به تناسب شهر‌های کوچک، متوسط و بزرگ متغیر بود و سقف‌ها به تناسب شهر‌ها افزایش پیدا کرده است.

Let’s block ads! (Why?)

.