اعلام نتایج اولیه پایش متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن/ افرادی که واجد شرایط نیستند اعتراض کنند

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

اعلام نتایج اولیه پایش متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن/ افرادی که واجد شرایط نیستند اعتراض کنند

به گزارش خبرگزاری آریا، محمود محمود زاده درباره پایش ثبت نام کنندگان طرح اقدام ملی مسکن گفت:پایش اطلاعات متقاضیان در ۴ موضوع فرم «ج»، مالکیت شخصی، استفاده از تسهیلات بانکی برای خرید مسکن و سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا به جز شهر‌های جدید انجام شد.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد:۲۴۰ هزار نفر در مرحله اول این طرح ثبت نام کردند که ۵۸ درصد افراد واجد دریافت مسکن بودند.
محمودزاده ادامه داد: براساس پایش استان‌های اردبیل با ۶۶ درصد، خوزستان ۶۴ درصد، سیستان وبلوچستان و کرمانشاه با ۶۲ درصد بیشترین درصد ثبت نام کنندگان واجد شرایط بودند و استان‌های سمنان با۳۵ درصد، خراسان جنوبی ۳۹ درصد، مرکزی ۴۱ درصد کمترین افراد واجد شرایط این طرح بودند.
وی افزود:در استان تهران نیز ۴۶٫۵ درصد از افراد ثبت نام کننده واجد شرایط بودند.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: بعد از ارسال پیامک فرد با کد رهگیری که در اختیار دارد به سایت مراجعه می‌کند و محلی که باید مدارک را با خود ببرد مشخص می‌شود در انجا که عمدتا اداره راه و شهرسازی استان است سابقه سکونت و مستندات فرد کنترل می‌شود.
وی افزود: بعد از معرفی به بانک هر فرد بنا به پروژه و وسعت ملک از ۳۰ تا ۴۰ میلیون واریز می‌کند.

افرادی که واجد شرایط نیستند اعتراض کنند
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: افرادی که پیامک برایشان ارسال نشود می‌توانند با مراجعه به سایت دلیل عدم واجد شرایط بودن ان‌ها مشخص است اگر اعتراض دارند از ابتدای اسفند با دریافت کد رهگیری اعتراض کنند.
وی بیان کرد: ارسال پیامک به متقاضیان براساس حروف الفبا است تا متقاضیان به راحتی ثبت نام خود را تکمیل کنند.
محمود زاده با بیان اینکه در تلاش هستیم مرحله دوم ثبت نام قبل از پایان سال صورت گیرد گفت: اگر ظرفیت جدیدی در هر استان ایجاد شود حتما اقدام به ثبت نام مجدد خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه پردیس کمبود ظرفیت داریم بیان کرد: در پردیس ۳ هزار واحد ثبت نام کردند اگر ظرفیت جدید ایجاد شود دوباره اقدام به ثبت نام می‌کنیم.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که ایا امکان جابجایی در این طرح وجود دارد یا خیر گفت: اگر شهری ظرفیت داشته باشد امکان جابه جایی است، اما در پردیس که کمبود ظرفیت است امکان جابجایی وجود ندارد.
محمود زاده با اشاره به اینکه حتی بعد از پایش متقاضیان امکان فروش امتیاز مسکن وجود ندارد گفت: بصورت قانونی و رسمی امکان فروش امتیاز وجود ندارد.
محمودزاده افزود: در همه جا اورده اولیه متقاضیان بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان است و پردیس هم از این امر مستثنی نیست چندین پروژه در طرح بیان شده است اگر پروژه‌ای زیرساخت اماده ندارد ۱۰ تا ۱۵ درصد قیمت زمین را فرد باید پرداخت کند؛ در این طرح ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی نیز به متقاضیان پرداخت می‌شود.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از صدا و سیما، محموزاده گفت: در شهر‌های جدید ۱۰ تا ۱۵ درصد قیمت زمین دریافت می‌شود.
وی افزود: گردش مالی این طرح بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار میلیارد تومان است و ۴۰ میلیون متر مربع زیر بنای مسکن طرح اقدام ملی است.

 

Let’s block ads! (Why?)

.