استانی‌شدن زمینه ورود احزاب به میدان انتخابات را فراهم می‌کند

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

نماینده شهرستان ایذه در مجلس شورای اسلامی گفت: استانی‌شدن ورود احزاب به میدان انتخابات را فراهم می‌کند و با تقویت احزاب در انتخابات شایسته‌سالاری تقویت می‌شود.

هدایت‌الله خادمی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره طرح استانی‌شدن انتخابات  اظهار کرد: اگر نماینده مجلس را در جایگاه قانون‌گذاری و نظارت بر امور اجرایی تعریف کنیم، استانی‌شدن طرحی است که این مزایا را فراهم می‌کند، چون اجازه می‌دهد افراد شایسته‌تر وارد میدان شوند.

وی اضافه کرد: در استانی‌شدن انتخابات کاندیداها باید در سطح استان شناخته شده باشند و این بدان معناست که فرد در سطح ملی یا استانی کار اجرایی انجام داده است که این  شاخصه برای کشور مفید است.

نماینده مردم ایذه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شاید در شهرستان‌های کوچک افراد در سطح استانی و ملی شناخته شده نباشند و مردم آن شهر نتوانند کاندیدای خود را وارد مجلس کنند، تأکیدکرد: در آن صورت مشکلات شهرهای کوچک دیده نمی‌شود و این از مضرات این طرح بیان شده است.

خادمی با تأکید بر اینکه موافق این طرح هستم چون زمینه ورود احزاب به میدان انتخابات را فراهم می‌کند، خاطرنشان کرد: با تقویت احزاب در انتخابات شایسته‌سالاری تقویت می‌شود و این گونه نیست که هر فردی با لابی‌کردن وارد لیستی شود و بعد از انتخاب می‌بینیم شایستگی ندارند و کسی هم پاسخگو نیست.

Let’s block ads! (Why?)

.