ارتقای بهره‌وری و افزایش حمل بار در شبکه از اولویت‌های راه‌آهن است

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

تین نیوز

قائم‌مقام راه‌آهن بر تسهیل حمل‌ونقل بار در خطوط ریلی کشور تاکید کرد و گفت: ارتقای بهره‌وری شبکه و افزایش ظرفیت حمل‌ونقل کالا در خطوط ریلی، از اولویت‌های راه‌آهن است.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، حسین عاشوری در جلسه شورای مدیران مناطق راه‌آهن تصریح کرد: استفاده از حداکثر ظرفیت خطوط ریلی با تعرفه‌های مناسب و تسهیل حمل‌ونقل کالا و ترانزیت در شبکه از برنامه‌های مهم ما در توسعه حمل‌ونقل ریلی کشور است.

وی افزود: تعرفه‌های حمل بار در شبکه ریلی کشور برای اعمال به مناطق راه‌آهن سراسر کشور ابلاغ‌شده که با توجه به شرایط رقابتی راه‌آهن، تعرفه‌های امسال در شبکه ریلی منصفانه تعیین‌شده و امیدواریم این مساله به رشد حمل‌ونقل کالا در شبکه ریلی منجر شود.

قائم‌مقام راه‌آهن بیان کرد: علاوه بر تسهیل حمل‌ونقل کالا و مسافر، مدیران کل مناطق باید به بحث ایمنی تردد در شبکه توجه ویژه‌ای داشته باشند، زیرا امسال ایمنی در خطوط ریلی کشور مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و نقش مدیران مناطق برای ارتقای ایمنی بسیار حائز اهمیت است.

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن نیز در این جلسه گفت: در مناطق مرزی کشور بحث حمل‌ونقل به‌موقع بار و ترانزیت از اولویت‌های شرکت راه‌آهن است و باید مدیران مناطق برای دستیابی به این هدف تلاش کنند تا زمان توقف بارگیری و تخلیه بار به‌صورت دقیق برای صاحبان بار برنامه‌ریزی‌شده باشد.

بابک احمدی با اشاره به‌ضرورت احداث خطوط فرعی برای افزایش حمل‌ونقل کالا بر تسریع ساخت این خطوط تاکید کرد و گفت: البته در توسعه خطوط فرعی باید طبق برنامه‌های بالادستی راه‌آهن به توجیه‌پذیری اقتصادی آن نیز توجه شود.

گفتنی است، این جلسه به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد و مدیران ۲۱ منطقه راه‌آهن مسائل مربوط به حمل‌ونقل بار در حوزه‌های مربوطه‌های مطرح و بر دستیابی به چشمه‌های جدید بار و تمرکز بر توسعه خطوط فرعی به‌منظور برنامه‌ریزی برای تسهیل حمل‌ونقل فرآورده‌های نفتی، غلات و کالاهای اساسی راهکارهای خود را ارائه دادند.

Let’s block ads! (Why?)

.