ادعایی درباره هشدار خصوصی اتحادیه اروپا به ایران!/زنان دائمی و موقت ناصرالدین شاه چقدر حقوق می‌گرفتند؟/ماجرای حضور شاخ اینستاگرام در پرونده شبنم نعمت‌زاده چه بود؟/حکم تخریب ویلای داماد مقام ارشد کشوری تایید شد

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

هزار و هفتصد و هشتاد و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

 

سردار فدوی: برنده‌ی دعوای حق و باطل هستیم


سردار فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه «امروز همه مستکبرین عالم در یک اتحاد علیه ما جمع شدند»، خاطرنشان کرد: در اثر عمل به تکالیفی که انجام دادیم، ما برنده این دعوای حق و باطل هستیم؛ اوضاعی که در این چند ماهه در منطقه می‌بینید به خاطر آن است که ما به تکلیف خود عمل کردیم و خداوند هم به ما کمک کرد. وی با بیان اینکه «امروز همه مستکبرین عالم در یک اتحاد علیه ما جمع شدند»، خاطرنشان کرد: اما در اثر عمل به تکالیفی که ما انجام دادیم، برنده این دعوای حق و باطل هستیم؛ اوضاعی که در این چند ماهه در منطقه می‌بینید به خاطر آن است که ما به تکلیف خود عمل کردیم و خداوند هم به ما کمک کرد.

سرانجام رکورد رضازاده شکسته شد


لاشا تالاخادزه، وزنه‌بردار گرجستانی موفق به شکستن رکورد حسین رضازاده شد. در روز آخر رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی جهان در تایلند، لاشا تالاخازده گرجستانی ضمن رسیدن به مدال طلا موفق به ثبت رکورد جدید و تاریخی در رشته خودش شد. تالاخادزه با انتخاب وزنه ۲۶۴ کیلوگرم در حرکت دوضرب موفق به شکستن رکورد جهانی در یکضرب، دوضرب و البته مجموع شد. رکورد حرکت دوضرب پیش از این با ۲۶۳.۵ کیلوگرم در اختیار حسین رضازاده از ایران بود که امروز در روز آخر مسابقات جهانی توسط غول گرجستانی بالاخره شکسته شد.

کلانتری: هیچ رودخانه‌ای در شمال کشور موجود زنده ندارد


رئیس سازمان محیط زیست کشور خاطرنشان کرد: سختگیری ما برای این است که بچه‌های شما راحت زندگی کنند. همه زندگی که تولید ریال و دلار نیست، بخشی این بوده، اما بخشی نیز حفظ محیط زیست است. هیچ رودخانه‌ای در شمال کشور حتی سفید رود نداریم که موجود زنده داشته باشد، زیرا پسماند‌های زباله‌ها شیرابه‌هایی را وارد رودخانه‌ها کرده که موجود زنده را از بین برده است. پسماند را در بستر رودخانه نریزید. در کردستان جلوی ایجاد معدن طلا را گرفتیم، زیرا معدن طلا در بالای سد تامین‌کننده آب سقز و بانه است و سیانور به سد نفوذ می‌کند.

حکم تخریب ویلای داماد مقام ارشد کشوری تایید شد


دیوان عدالت اداری رأی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری مبنی بر تخریب ویلای داماد یکی از مقامات ارشد کشوری در منطقه لواسان را تأیید کرد. محسن قائمی‌نسب مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری، در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا جلوگیری از تخریب ویلای داماد یکی از مسئولان کشور با حکم دیوان عدالت اداری صحت دارد یا خیر اظهار کرد: رسیدگی‌ها در محاکم قضایی و مراجع حقوقی به‌ویژه دیوان عدالت اداری فارغ از نام‌ها و نشان‌هاست و طبق قانون صورت می‌گیرد و اصولا وقتی کسی در دیوان عدالت اداری دادخواستی ثبت می‌کند بر اساس درج نام و نام خانوادگی و کد ملی و نام پدر این اقدام صورت می‌گیرد و نسبت‌های خانوادگی در این دادخواست مشخص نمی‌شود و در صورت مشخص شدن هم هیچگونه تاثیری در صدور رای ندارد. مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری ادامه داد: درباره پرونده اشخاص که جنبه خصوصی دارد به جهات مختلف اطلاع‌رسانی نمی‌کنیم، اما در رابطه با پرونده مورد اشاره که فضاسازی زیادی صورت گرفته است باید گفت که یک شخصی که نام و نام خانوادگی و کد ملی مشخص دارد و در پرونده محفوظ است و نه به عنوان داماد یک مسئول، به دیوان مراجعه کرده و از رای کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری لواسان که حکم به تخریب ویلای نامبرده داده، شکایت کرده است. قائمی‌نسب افزود: دیوان طبق قانون مکلف به ثبت دادخواست بوده و دستور طی مراحل قانونی صادر و پس از طی تشریفات قانونی، رأی به رد درخواست شاکی یعنی صاحب ویلای معروف داده و رأی تخریب از سوی کمیسیون را تأیید کرده است.

صدیقی: بعد از حادثه کربلا، هیچ حادثه‌ای به اندازه دفاع مقدس در تاریخ اثرگذار نبوده


صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه گفت: مهمترین مسأله در این ایام بعد از مرحله محرم و صفر و گروهی که قرار بود به کربلا بیایند و شهدا را بگذارند و با پیام کربلا به شام برگردند و این قصر ننگین و آلوده به ظلم را پایگاه اعلام مظلومیت حسین (ع) کنند. این درس است که بعد از شهدا باید بازماندگان بلد باشند این خون را هدایت و مهندسی کنند و نتیجه آن بشود انقلاب ایران و نتیجه انقلاب بشود ظهور امام زمان (عج). صدیقی با اشاره به هفته دفاع مقدس تأکید کرد: هیچ اتفاقی به اندازه دفاع مقدس در این دوران تأثیرگذار نبوده است. اگر امروز یمن ۵ سال مقاومت می‌کند مولود دفاع مقدس است. وی افزود: دفاع مقدس هشت سال قدرت‌نمایی با اتکا به خداوند بود، بعد از حادثه کربلا هیچ حادثه‌ای به اندازه دفاع مقدس اثرگذارتر در تاریخ نبوده است. در زمان جنگ همه کشور‌های دنیا از دشمن حمایت می‌کردند و ارتش از هم پاشیده شده بود و سپاه تجربه جنگ نداشت، اما توانستیم با توکل به خدا با کمک ائمه اطهار و رهنمود‌های امام راحل هشت سال تمام با قدرت‌های جهان دست‌وپنجه نرم کنیم.

 

به همراه بردن چه دارو‌هایی برای زائران اربعین ممنوع است؟


جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا درباره اقدامات نیروی انتظامی برای تسهیل بخشیدن سفر زوار اربعین توضیحاتی داد و گفت:️ طبق قوانین دولت عراق، حمل قرص‌های کودئین و مخدردار ممنوع است و با حاملان آن به شدت برخورد می‌کنند، لذا از همطونان درخواست داریم تا نکات لازمه را در دستور کار خود قرار دهند تا با آرامش خاطر بیشتر به راهپیمایی اربعین بروند. / برنا

روحانى ستاره مجمع عمومى شد


عبدالباری عطوان، تحلیلگر مسائل منطقه در روزنامه رأی الیوم نوشت: آقای روحانی ستاره مجمع عمومی شد و دیپلماسی تهران در سطح بین الملل پیروز میدان سازمان ملل متحد بود، به طوری که بیشتر رهبران غربی برای دیدار با رئیس جمهوری ایران صف کشیده بودند. دیپلماسی ایران پیروز میدان سازمان ملل بود و بیشتر رهبران غربی برای دیدار با روحانی، صف کشیده بودند، “امانوئل مکرون” بسیار تلاش کرد، به همراه همتای آمریکایی اش به جمع روحانی نفوذ کند. مکرون حتی از افراد زیادی برای میانجی گری برای این دیدار کمک خواست، ترامپ حتی به یک دست دادن سریع با روحانی در برابر دوربین‌های تلویزیونی نیز راضی بود، اما نه تنها اتفاقی نیفتاد بلکه حتی نتایجی که این اقدامات برای مکرون و اتحادیه اروپا دربرداشت، برخلاف چیزی بود که آن‌ها گمان می‌کردند. ایران به راحتی در دام اروپا نیفتاد، آن‌ها فریب تصاویر و دست دادن و لبخند‌های مصنوعی اروپایی‌ها را نخوردند و همانگونه که روحانی گفت، عکس را باید در مرحله پایانی مذاکرات و رسیدن به توافق و نه در ابتدای گفت‌وگو‌ها گرفت. / ایرنا

ماجرای حضور شاخ اینستاگرام در پرونده شبنم نعمت‌زاده چه بود؟


پس از برگزاری اولین جلسه دادگاه بود که صدرالساداتی روحانی معروف اینستاگرام با قراردادن پستی در صفحه خود از دختر شوهر شبنم نعمت زاده رونمایی کرد. دختر همسر شبنم نعمت‌زاده دارای یکی از صفحات پرطرفدار در اینستاگرام با ۴۶٣ هزار دنبال کننده است. پس از افشاگری صدرالساداتی و نشان دادن دختر همسر شبنم نعمت زاده، این خانم در صفحه شخصی خود در اینستاگرام شدیدا به صدر الساداتی واکنش نشان داد و سریعا با قراردادن فیلمی در صفحه بیان کرد که هیچ ارتباط کاری میان او و شبنم نعمت زاده وجود ندارد. / باشگاه خبرنگاران

گستاخی هنر نیست حرمت مجلس را حفظ کنید


عباس سلیمی نمین، فعال سیاسی اصولگرا با انتقاد از ادبیات نمایندگان پایداری علیه رئیس مجلس به خبرآنلاین گفت: کمترین انتظار ما از نمایندگان مجلس حفظ حرمت خانه ملت است. نباید به دلیل توهین و و تخریب دیگران به خود ببالیم. ️آقای لاریجانی را شخصیت ارزنده‌ای می‌دانم البته به ایشان نقد هم دارم، اما همین فرد توانسته مجلس را در ۱۲ سال بدون تنش اداره کند. این خود نوعی توانمندی است که فردی بتواند نمایندگان مجلس را بدون جنجال‌های مرسوم مدیریت کند. ما باید این نوع از توانایی‌ها را تقویت کنیم تا الگوی مناسبی برای جامعه باشیم. نباید این ظرفیت را با تعابیر گستاخانه و تند تخریب کنیم. این هنر نیست. تعاملات سیاسی بیمارگونه باید اصلاح شود. اکنون بین جریانات سیاسی به‌ جای اینکه منطق حاکم باشد، برخورد‌های تخریبی وجود دارد. این ناشی از کم تحملی برخی از سیاستمداران است که دارای ظرف وجودی کوچکی هستند.

زنان دائمی و موقت ناصرالدین شاه چقدر حقوق می‌گرفتند؟


نوه دختری ناصرالدین شاه در یادداشت‌هایی از زندگانی خصوصی ناصرالدین شاه، میزان دستمزد دریافتی زنان درباره ناصرالدین شاه را اعلام کرده است. دوست علی خان معیر الممالک در یادداشت‌های خود حقوق زنان درجه اول شاه را ماهانه ۷۵۰ تومان و زن‌های درجه دوم و سوم را بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ تومان اعلام کرده است. حقوق ماهیانه زنان صیغه‌ای ناصرالدین شاه از یکصد تا ۱۵۰ تومان در ماه بود که رقمی بسیار هنگفت را نسبت به آن دوره تشکیل می‌دهد.

فهرست اسامی مقامات ایران که نمی‌توانند به آمریکا سفر کنند مدام به روز می‌شود


“برایان هوک” رئیس گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری از تصمیم دولت آمریکا برای منع ورود مقامات عالی ایران و فرزندان‌شان به ایالات متحده دفاع کرد. او درباره چگونگی تصمیم‌گیری درباره اسامی افرادی که بر این اساس از ورود خود و خانواده‌شان به آمریکا جلوگیری خواهد شد گفت: آمریکا “مدام این لیست را بازنگری و به روز می‌کند تا اطمینان حاصل کند که مقامات ارشد ایران و خانواده آن‌ها نتوانند به آمریکا سفر کنند. ” او گفت: این خواسته “بسیاری از ایرانیان” است. هنوز ابهاماتی درباره این طرح وجود دارد. یکی از سؤالات این است که “مقامات ارشد” دقیقا چه کسانی را در ایران شامل می‌شود و همچنین اعضای درجه یک خانواده دقیقا چه کسانی هستند./ دویچه وله

 

آرزوی اینستاگرامیِ محمدرضا عارف

رئیس فراکسیون امید مجلس آرزو کرد که رسانه‌ها با وجود اختلاف نظر‌های طبیعی که با یکدیگر دارند در مسائل داخلی در راستای تقویت همگرایی و همبستگی ملی عمل کنند و دولت را در شرایط دشوار فعلی یاری دهند. محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: وقتی تیتر روزنامه‌های کشور را نگاه می‌کردم که همگی اعم از اصولگرا و اصلاح طلب با محوریت منافع ملی سخنرانی با صلابت و غرورآفرین رئیس جمهور محترم در مجمع عمومی سازمان ملل را پوشش دادند، آرزو کردم رسانه‌های ما علی‌رغم اختلاف نظر‌های طبیعی که با یکدیگر دارند در مسائل داخلی هم با چنین رویکردی یعنی تقویت همگرایی و همبستگی ملی عمل کنند و دولت را در شرایط دشوار فعلی یاری دهند، چون موفقیت دولت، باعث سرافرازی ایران عزیز است.


خبری رسمی از وضعیت حال آیت الله مکارم شیرازی

دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی درپی انتشار اخباری مبنی بر کسالت شدید این مرجع تقلید بیانیه‌ای صادر کرد که به شرح زیر است.

باسمه تعالی
متأسفانه خبری از جناب استاد هادوی در مورد کسالت حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی مدظله در سایت‌ها منتشر شده که در آن نقل بسیار غلو شده است.به اطلاع مردم شریف میرساند معظم‌له چند ماه پیش به سبب سرماخوردگی و تب ویروسی و عفونی مجبور به استفاده از چرک خشک کن‌های قوی شدند که بواسطه آن و همچنین کم اشتهایی که از عوارض این بیماری است به لحاظ جسمانی ضعیف شدند.اکنون بحمدالله پس از بهبودی در دوره نقاهت و به توصیه پزشکان برخی از فعالیت‌های خود را کم نموده و در حال تجدید قوای از دست رفته هستند اما همچنان در جلسات منظم استفتاء، ملاقات‌های ضروری و مباحثات علمی در آثار مکتوب، نظارت بر امور اجرایی و جلسات روضه دفتر کما فی‌السابق حضور دارند.

 

یک ادعا درباره تخت روانچی

در حالى که تخت روانچى در جریان سفر اخیر حسن روحانى به نیویورک در هیچ یک از برنامه ها حضور نداشت و دفتر نمایندگى ایران از کسالت وى و تجویز پزشک براى استراحت خبر داده بود، فرناز فصیحى خبرنگار وال استریت ژورنال مدعى شد: تخت روانچی، سفیر ایران در سازمان ملل، به سرطان مبتلاست و در بیمارستانی در نیویورک بستری شده. ظریف برای عیادت از او باید اجازه بگیرد تا بتواند از منطقه مشخص در نیویورک که در آن محدود هست خارج شود. دولت آمریکا می گوید اول یک زندانی آمریکایی در ایران را آزاد کنید تا اجازه سفر به بیمارستان بدهیم. هنوز هیچ منبع رسمى این خبر را تأیید نکرده است.

 

ادعایی درباره هشدار خصوصی اتحادیه اروپا به ایران!

یک روزنامه انگلیسی نوشته است اتحادیه اروپا به ایران به صورت خصوصی هشدار داده اگر تهران گام‌های جدید کاهش تعهدات برجامی را بردارد، مجبور خواهد بود از توافق هسته‌ای خارج شود. به گزارش تسنیم، گاردین امروز جمعه نوشت: اتحادیه اروپا به طور خصوصی به ایران هشدار داده اگر تهران تهدید خود در خصوص پیش رفتن در برداشتن گام‌های جدید کاهش تعهدات برجام ادامه دهد، مجبور خواهد بود خروج از توافق هسته‌ای را آغاز کند. بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا به ایران اعلام کرده اگر گام بعدی ایران در زمینه کاهش تعهدات برجامی چشمگیر باشد، عدم پایبندی ایران را در قالب سازوکار مناقشه رسمی توافق به پیش خواهد برد. خبر گاردین در حالی منتشر می‌شود که خبرگزاری فرانسه به نقل از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنج‌شنبه مدعی شد که به‌کارگیری سانتریفیوژ‌های پیشرفته در تأسیسات هسته‌ای ایران، نقض تعهدات ایران ذیل برجام محسوب می‌شود.

 

Let’s block ads! (Why?)

.