احداث “مسیر ویژه اتوبوس” در مسیر تهران – کرج

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

محبوبه  ذاکری سهی در گفت وگو با ایسنا، از انجام مطالعات امکان‌سنجی احداث مسیر ویژه اتوبوس بین کرج و تهران خبر داد و گفت: در صورت مثبت بودن نتایج مطالعه، این مسیر ویژه به شهروندان منطقه ۲۲ و ۵ هم سرویس حمل و نقل همگانی نسبتا سریع ارایه می‌دهد.

وی در تشریح این پروژه گفت: با توجه به این که روزانه تعداد زیادی سفر رفت و برگشتی بین تهران و کرج و شهرهای اطراف آن انجام می‌شود و عمده این سفرها با سواری شخصی صورت می‌گیرد که بار مضاعفی را به سیستم حمل و نقل تهران تحمیل می‌کنند، ایده احداث مسیر ویژه اتوبوسرانی بین تهران و کرج مطرح و مطالعات آن انجام شد که نتایج این مطالعه هنوز به تصویب نرسیده است.

ذاکری با بیان اینکه امکان احداث مسیر ویژه در یکی از محورهای مواصلاتی تهران که یا بزرگراه همت یا آزادراه و یا جاده مخصوص خواهد بود، وجود دارد، گفت: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، اولویت با بزرگراه همت است که به شرط اجرای کامل و عملکرد مناسب این مسیر، شبکه معابر تهران تا حد قابل قبولی از بار تقاضای سواری شخصی شهرهای اطراف خلاص شده و نفس خواهد کشید.

معاون مطالعات و برنامه‌ریزی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: بر اساس این طرح، اتوبوس‌ها با بیش از ۱۰ سرنشین و با کیفیت، از کرج و شهرهای اطراف آن و نیز از مناطق ۵ و ۲۲ می‌توانند وارد این مسیر شده و با تعداد بسیار اندک ایستگاه در حد دو یا حداکثر سه ایستگاه در مسیر، سریع خود را به تهران برسانند و در مقاصد مناسب در داخل تهران توزیع شوند. البته این طرح مناسبی است، ولی اجرای آن به دلیل نیاز به هماهنگی بین حوزه‌های مختلف مانند شهرداری، وزارت راه و شهرسازی، پلیس راه و راهور و نیز نهادهای متفاوت، عزمی جدی می‌طلبد.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

.