احتمال افزایش بازپرداخت وام مسکن به ۱۵ سال

ترابر نیوز:

عباس آخوندی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عباس آخوندی با اشاره به رشد ۲۴ درصدی معاملات مسکن طی ۵ ماه ابتدایی سال ۹۵ اظهار کرد: در این مدت همچنین تسهیلات بانک مسکن ۸۹ درصد و شاخص کل مسکن ۱۰ درصد در مقایشه با مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

وی تصریح کرد: در راستای ارتقای قدرت خرید مردم تسهیلات مسکن از ۲۰ میلیون تومان به ۱۶۰ میلیون تومان افزایش یافته که این تسهیلات ابتدا به خانه اولی ها و بعد به بافت های میانی و ناکارآمد شهری تعلق گرفت.

وی ادامه داد: این کار باعث سپرده‌گذاری ۶۵ هزار خانواده با ارزش حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان برای دریافت تسهیلات مسکن شده است.

وی یادآور شد: کسانیکه برای دریافت این تسهیلات اقدام کرده اند می توانند هر ۶ ماه یک بار یک برابر پس انداز خود را تسهیلات دریافت کنند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که به دنبال آن هستیم سود تسهیلات مذکور را از ۱۱ درصد به ۹ درصد کاهش دهیم، اظهار کرد:  متوسط قیمت ملک در تهران متری ۴میلیون تومان است و با دریافت تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی هر فرد می تواند به راحتی یک دستگاه آپارتمان ۷۰ متری را خریداری کند.

آخوندی در ادامه با بیان این‌که مدت بازپرداخت ۱۲ سال برای برخی مشکل است از قصد این وزراتخانه و بانک مسکن برای افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات به ۱۵ سال خبر داد و گفت: با اضافه شدن زمان بازپرداخت،‌ مبلغ هر قسط هم کاهش می‌یابد و به این ترتیب فشار کمتری در جیب مردمی که قصد دریافت تسهیلات دارند احساس می شود.

انتهای پیام/

 

.