احتمال اجباری شدن کنترل ادواری استاندارد آسانسور

به گزارش سایت خبری نوسازی ناوگان ;

ترابر نیوز:

محمودرضا طاهری مدیر کل استاندارد تهران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما گفت: سازمان ملی استاندارد در حال بررسی ساز و کار‌های لازم برای اجرای قانونی است که براساس آن کنترل ادواری استاندارد آسانسور برای منازل مسکونی اجباری شود.

وی افزود: سازمان ملی استاندارد در حال بررسی راهکار‌هایی است که براساس آن بتواند قانونی را برای کنترل ادواری استاندارد آسانسور منازل مسکونی به اجرا برساند که یکی از آن‌ها دریافت گواهی سلامت هنگام خرید و فروش منازل است. گفت: البته این مصوبه هنوز در حال بررسی است، اما براساس آن پیشنهاداتی مثل جلوگیری کردن از بیمه آسانسور‌هایی که گواهی سلامت استاندارد ندارد و یا اجازه ندادن به خرید و فروش واحد‌های مسکونی آپارتمانی که آسانسورشان کنترل ادواری نشده است از جمله راهکار‌هایی است که در این مصوبه مورد بررسی قرار می‌گیرد.
­مدیر کل استاندارد استان تهران افزود: سازمان ملی استاندارد عزم جدی برای کنترل ادواری آسانسور‌ها در منازل مسکونی و ادارات و شرکت‌های خصوصی دارد چرا که با توجه به ۱۷ هزار گواهی آسانسوری که این سازمان در سال ۹۷ صادر کرده است اگر کنترل‌های ادواری برای این واگن‌های بدون راننده وجود نداشته باشد ممکن است در سال‌های آینده باعث بروز حادثه‌های بسیاری برای مردم شود.

Let’s block ads! (Why?)

.