اجرای پروژه بهسازی و توسعه سطوح پروازی فرودگاه بین‌المللی شیراز

ترابر نیوز:

 

رضا بدیعی‌فرد مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، گفت: درحال رایزنی با آن دسته از شرکت‌های خارجی هستیم که در مسیرهای هوایی جدید بین تهران و پایتخت‌های خود پرواز گذاشته‌اند.

وی ادامه داد: به این منظور رایزنی با اتریشی‌ها را برای برقراری پرواز مستقیم شیراز- اتریش آغاز کرده‌ایم و دو ایرلاین خارجی دیگر نیز در مسیر مذاکرات قرار دارند.

وی با اعلام اینکه در صورت ساخت کامل فرودگاه شیراز در سال ۹۶ بیشترین پروازهای خارجی را بعد از فرودگاه امام خواهیم داشت، گفت: در راستای بهسازی و توسعه سطوح پروازی فرودگاه بین‌المللی شیراز، طی ۲ سال گذشته عملیات تراش آسفالت، ترمیم و اجرای لایه‌های آسفالتی باندهای ۲۹ راست و چپ و توسعه پارکینگ هواپیما (اپرون) به مساحت ۴۰ هزار مترمربع انجام شد.

به گفته بدیعی فرد طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده عملیات روکش نهایی باند ۲۹ راست هم اکنون آغاز شده و انتظار می‌رود براساس تعهد پیمانکار پروژه تا پایان مهرماه سال جاری روکش نهایی این باند به اتمام برسد.

بدیعی فرد با بیان اینکه آماده‌سازی و پاک‌سازی اس. تریپ باندهای فرودگاه از اقدامات مهمی است که در راستای تمدید گواهینامه بین‌المللی فرودگاه صورت پذیرفته است، به بازدید اخیر وزیر راه و شهرسازی از این فرودگاه اشاره کرد و گفت: مقام عالی وزارت راه و شهرسازی ضمن ابراز خرسندی از روند پیشرفت فرودگاه بر توسعه فضای ترمینالی و ایمنی باند و رعایت استاندارها تاکیدات ویژه‌ای داشتند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس توضیح داد: هزینه اجرای پروژه بهسازی و توسعه سطوح پروازی بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان است که از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تامین شده است.

 

.