پیام فوری مجلس یمن به مجالس جهان

ترابر نیوز:
پیام فوری مجلس یمن به مجالس جهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پایگاه خبری یمنی پرس با اعلام این خبر افزود: مجلس یمن در این پیام پارلمان های عربی، اسلامی و دیگر کشورهای جهان را از نظر سیاسی و قانون اساسی و به ویژه تجاوز عربستان به یمن در جریان اوضاع قرار داده است.
در این پیام با  اشاره به اینکه صنعا پایتخت یمن بیست و چهار ساعته در معرض حملات جنگنده‌های متجاوزان سعودی قرار دارد، ابراز امیدواری شده است که پارلمان های عربی، اسلامی و جهانی به آن توجه کنند و اهمیت دهند و این پیام برای ملت یمن که منتظر یاری و حمایت در برابر تجاوز خارجی است، تأثیر مثبتی باشد.
مجلس یمن افزوده است: ملت این کشور علاوه بر تجاوز خارجی با جنایات گروه های تروریستی در تعدادی از استانهای این کشور نیز مواجه است.
در ادامه این پیام از مجالس عربی و اسلامی و جهانی و نیز سازمانها و نهادهای بشردوستانه و بین المللی درخواست شده است از ملت یمن در برابر تجاوز به سرزمین و حمله به ملت این کشور و کشتار کودکان و زنان و ویرانسازی خانه‌هایشان بر سر ساکنانش و نابودی زیرساختهایش حمایت کنند به خصوص آنکه تجاوز و محاصره همچنان ادامه دارد و به بروز فاجعه های انسانی و زیست محیطی و فاجعه های دیگر منجر شده است.
مجلس یمن از این مجالس خواسته است با استفاده از اختیاراتشان به دولتهای خود فشاور بیاورند تا در مواضعشان  در قبال تجاوز به یمن و حمایت از ملت یمن بازنگری کنند.
این پیام تصریح کرده است علاوه بر اینکه کشورهای متجاوز، افکار عمومی را فریب می دهند و می گویند برای بازگرداندن ثبات به یمن تلاش می کنند باعث شده اند که تعدادی از مناطق یمن به دست شبکه ها و گروههای تروریستی القاعده و داعش بیافتد علاوه برآن انواع سلاح های برتر و سلاحهای سنگین متعلق به القاعده در یمن گسترش یافته است و داعش نیز که در یمن هیچ حضوری نداشت توانسته است در مناطقی که ادعای آزادسازی آنها می شود برای خود جای پایی بازکند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *